fbpx

Dlaczego warto rozwijać swoje umiejętności np. poprzez szkolenie z negocjacji?

Tak naprawdę negocjujemy każdego dnia. Nie tylko intratne kontrakty w pracy, ale też miejsce spotkań ze znajomymi, wybór koloru farby do pomalowania ścian czy kierunku wakacyjnego wyjazdu. Osoby, które ukończyły szkolenia z negocjacji potrafią lepiej artykułować swoje potrzeby i oczekiwania, zwalczać obiekcje i finalizować rozmowy z korzystnym dla siebie wynikiem. Poznaj zalety profesjonalnych kursów z tej dziedziny.

Na zawodowym negocjatorze ciąży duża odpowiedzialność za losy transakcji, a niekiedy nawet całej firmy. Warto, aby posiadał on narzędzia, które pozwolą mu radzić sobie z najczęściej spotykanymi w biznesie sytuacjami oraz rozwiązywać je z korzyścią dla siebie. Taką wiedzę trudno zdobyć bez profesjonalnego wsparcia praktyków. To właśnie oni prowadzą szkolenia z negocjacji dopasowane do specyfiki firmy oraz grupy uczestników.

Jak nauczyć się negocjacji?

Prowadzenie negocjacji to sztuka, dla wielu gra, w której liczy się wynik. Zawodowy negocjator o wysokiej skuteczności to bardzo pożądany na rynku pracy specjalista. Dzisiaj niemal w każdej firmie z sektora średnich i dużych przedsiębiorstw zatrudniona jest taka osoba. Bazując na podstawowej wiedzy teoretycznej wciąż rozszerza swoje kompetencje, dzięki codziennym wyzwaniom zawodowym. Jednak skąd wziąć informacje na temat procesów, schematów rozmów, rozwiązywania konfliktów, zwalczania obiekcji, skutecznej argumentacji?  

Profesjonalne szkolenie z negocjacji:

  • dostarcza informacji na temat teorii konfliktu i możliwych sposobów jego rozwiązania,
  • uczy schematów postępowania,
  • pokazuje zależności między sprzedażą a negocjacjami,
  • przybliża taktyki i strategie negocjacyjne,
  • uświadamia, w jaki sposób pokonywać obiekcje,
  • zwraca uwagę na istotną rolę mowy ciała,
  • uczy technik zmiany perspektywy,
  • sugeruje, w jaki sposób zadawać dobre pytania,
  • przedstawia warianty i zasady gier negocjacyjnych.

Ogólnie po takim przygotowaniu możesz być pewien, że zostaniesz wyposażony w narzędzia niezbędne do prowadzenia udanych negocjacji.

Jak powinno wyglądać skuteczne szkolenie z negocjacji?

Zanim wybierzesz firmę, której zlecisz przeprowadzenie szkolenia z negocjacji, sprawdź, w jaki sposób pracuje. Dla uczestnika największe znaczenie mają ćwiczenia praktyczne. Część teoretyczna powinna zostać ograniczona do minimum, aby pozostały czas spożytkować na trenowanie postępowania w najczęściej spotykanych sytuacjach i obiekcjach. Niezwykle pomocne na tym etapie okażą się gotowe schematy z odpowiedziami. Ważne, aby osoba pretendująca do tytułu zawodowego negocjatora zrozumiała ogólne zasady rządzące negocjacjami i umiała wykorzystać tę wiedzę w swojej codziennej pracy.

Dobrze poprowadzone szkolenie z negocjacji to zasługa prowadzących, dobrze, gdy są nimi doświadczeniu praktycy. Ich pasja i zaangażowanie powinny udzielić się grupie. Najczęściej taki coach pracuje na rzeczywistych przykładach, posługuje się autentycznymi danymi i w dynamiczny sposób pomaga uczestnikom szybko wdrożyć nowe umiejętności w życie. Skontaktuj się z naszą firmą szkoleniową – oferujemy również szkolenia z wystąpień publicznych.