fbpx

Hipnoza w perswazji i terapii.
Zobacz o co chodzi!

Kilka słów o hipnozie konwersacyjnej i hipnoterapii.
Bardzo dużo informacji znajdziesz w Internecie i jak większość rzeczy w sieci część jest wiarygodna a część mniej.

Proponuję Ci czytać informacje publikowane przez ludzi mających ogromny bagaż pozytywnych doświadczeń z praktycznym i pozytywnym wykorzystaniem hipnozy.
Np. Tutaj: http://hypnosistrainingacademy.com lub http://iapach.org
Dlaczego masz szukać właśnie takich doświadczeń ? Ponieważ najczęściej negatywne lub krytyczne opinie pochodzą od osób, które nie rozumieją tego procesu lub nie potrafią go wykorzystać, aby pomagać innym.
Hipnoza to nie jest magia albo jakiś nie określony stan mistyczny. Nie wymaga „specjalnych mocy” żeby hipnotyzować czy też być hipnotyzowanym.

Jak chwilę się zastanowisz to zauważysz, że jesteś w stanie transu hipnotycznego, kilka lub nawet kilkanaście razy dziennie i to w bardzo naturalny sposób.
Jak prowadzisz auto, jak czytasz książkę, jak jedziesz pociągiem, jak ktoś do Ciebie mówi, jak oglądasz telewizję, słuchasz muzyki lub jak czytasz zbyt długi tekst o hipnozie .
Podczas sesji hipnotycznych nie tracisz kontroli nad tym co się dzieje (to nie Hollywood), po sesji nie robisz niczego wbrew sobie i w pełni nad tym panujesz.

Sesja hipnoterapeutyczna daje Ci dużo szybszą i efektywniejszą możliwość znalezienia: innego punktu widzenia, innych rozwiązań i wykorzystania nieświadomej części Twojego umysłu do realizacji swoich celów.
Popatrz na to jeszcze inaczej, człowiek jest w stanie świadomie przyjąć od 5 do 9 bitów informacji w jednym momencie. Dlatego jak mamy do rozwiązania bardzo złożone zagadnienia możemy mieć poczucie „przeładowania”.
Z drugiej strony zupełnie nieświadomie (podświadoma część umysłu) zawiaduje milionami informacji w tym samym czasie.

Gdyby ktokolwiek z nas chciał całkowicie świadomie, bez wypracowanych nawyków: prowadzić poprawnie samochód, jedząc w tym czasie kanapkę, rozmawiając przez telefon i kontrolując jeszcze dzieci na tylnym siedzeniu – to nie byłoby to po prostu możliwe – a jednak bardzo często tak się dzieje.
I pomijając wiele podziałów umysłu na świadomy i nieświadomy na lewą czy prawą półkulę, na końcu najważniejsze jest abyśmy jako ludzie potrafili korzystać ze swojego umysłu jeszcze bardziej efektywnie i radośnie.

Czasem spotykam się z opinią, że kiedyś nie było to konieczne i ludzie żyli szczęśliwie.
I pewnie jest w tym część prawdy, ale kiedyś ilość docierających do ludzi informacji nie była tak ogromna, ilość decyzji które musieliśmy podejmować i jednym momencie nie był tak duża a tempo życia było zdecydowanie wolniejsze.
Możemy więc z westchnieniem wspominać przeszłość i jednocześnie szukać sposobów na szczęśliwe życie w świecie, w którym żyjemy dzisiaj.

Temu właśnie służy hipnoza, jest w pełni etycznym wspieraniem lub leczeniem ludzi, aby mogli prowadzić zdrowsze i szczęśliwsze życie. Jest to możliwe dzięki sztuce używania określonych wzorców językowych i sugestii.
A zadaniem hipnoterapeuty jest wsparcie umysłu Klienta, aby to Klient mógł osiągnąć swoje cele.
Najczęstszym rezultatem jest: realizacja planów, pozbycie się stanów lękowych, fobii czy niezdrowych nawyków. Wszystkie te cele są oczywiście wcześnie uzgadniane i omawiane. Czy zdarza się, że zaczyna się dziać coś ponad to ? Bardzo często oczywiście, że tak, ponieważ zwykle jedna zmiana uaktywnia następne, itd.

I ważne informacje na koniec, to wszystko dotyczy głównie osób mających świadomą potrzebę: zmiany, leczenia, osiągania celów czy rozwoju. I jest to tylko jedna z dróg, którą możemy wybrać, w dowolnym momencie. Inne rozwiązania także mogą być: skuteczne, szybkie i przyjemne.
Życzę szczęśliwego życia.
Grzegorz Załuski